Knygu-savaite-programa

„Knygų savaitės“ programa

Nekantriai laukiame vasario 21-28 d. vyksiančios „Knygų savaitės“, kurioje rašytoja Jolita Zykutė ir dailininkas Vytis Snarskis pristatys knygą „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“.

Renginiai vyks nuotoliniu būdu Zoom platformoje, juos taip pat galėsite stebėti Facebooke.

Renginių programa:

Vasario 24 d., trečiadienį, 18 val.

Įkvepiančios trijų mamų patirtys: „Skaitymo garsiai malonumai“, „Prieš miegą vaikams skaitau ne aš, o jie man, ir kodėl šis laikas toks ypatingas?“, „Kodėl aš skaitau jau skaityti mokančiam sūnui, kaip tai keičia mūsų gyvenimą ir kodėl noriu apie tai papasakoti Jums?“ 

Skaitymo skatinimas dažnai virsta misija paskatinti vaiką skaityti pačiam. Šiame susitikime trys mamos dalijasi realiomis istorijomis apie skaitymą jų šeimose, kur svarbu ne vaiko skaitymas sau, o kad jis būtų gyvas, bendrumą kuriantis išgyvenimas.

Kaip skaitymas garsiai gali tapti tarpusavio santykius gerinančiu ritualu? Pasakojimai, kurie gali pastūmėti pokyčiams ir Jūsų gyvenime.

Aalborge gyvenanti Rima Palubinskienė-Juškūnė pasidalins, kaip vaikai skaito Danijos mokyklose. Gal galime kažko pasimokinti iš šios šalies, vadinamos viena laimingiausiųjų?

Taip pat sužinosite apie Vokietijos mokyklose vykstančią itin sėkmingą skaitymo skatinimo iniciatyvą „Lesen mit Biss“, kurios elementų galime „pasiskolinti“ kiekvienas į savo namus ar klasę. Renginys rekomenduojamas įvairaus amžiaus vaikus auginantiems tėvams, pedagogams, bibliotekininkams ir visiems, kurie tiki, kad knygos gali daryti stebuklus.

Dalyvauja Hamburgo lietuviškos tėvų ir vaikų mokyklos „Abėcėlė“ mokytoja, mama Lidija Moeller, trijų vaikų mama Rima Palubinskienė-Juškūnė, tyrinėjanti kaip vaikai Danijos mokyklose skaito ir patiria intermedialią ir multimodalią literatūrą, ir ir renginio sumanytoja rašytoja, žurnalistė, mama, knygos „Kaip  karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“ autorė Jolita Zykutė.

Vasario 25 d., ketvirtadienį, 16 val.

Knygos vaikams „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“ pristatymas ir didžios paslapties, kodėl pavydas nėra toks baisus, kaip visi sako, atskleidimas          

Karalaitė Karolina – šiuolaikinė karalaitė. Jai rūpi ne poniai ir suknelės, o svarbesni dalykai – draugystė ar kova už teisybę. Tiesa, Karolina nėra angelėlis. Pavydėdama ji privirė košės, o pavydėjo knygoje ne ji viena. Tad „košės“ daug, bet tai – nuotykių pradžia.

Knygos autoriai rašytoja Jolita Zykutė ir dailininkas Vytis Snarskis pasakos apie knygos atsiradimą, prisipažins, ko pavydi, ir pristatys knygos svetainę www.KaipKaralaiteKarolina.lt, kur vaikai nemokamai ras smagių užduočių, tikrinančių, ar jie galėtų tapti detektyvės Raudonskarės ir specialaus agento Baliuko komandos nariu.

Vasario 27 d., šeštadienį,  10 val.

Liuksemburgo lituanistinės mokyklos „Avilys“ knygų klube svečiuojasi rašytoja Jolita Zykutė, pristatanti knygą „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“       

Jaunieji skaitytojai susipažins su knygos „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“ herojais ir išbandys savo jėgas atlikdami  vištos Raudonskarės ir specialiojo agento Baliuko užduotis, kad išsiaiškintų, ar galėtų būti priimti į jų komandą.

Šis renginys uždaras, bet jei norite išsiaiškinti, ar jūsų klasė atlaikytų tokius išbandymus, <registruokitės nemokamam susitikimui  su knygos autoriais čia>

Renginių organizatorius – viešoji įstaiga „Actus magnus“.