Knygos-Kaip-karalaite-is-grozio-konkurso-pabego

Pirma karalaitės ir jos draugų nuotykių knyga „Kaip karalaitė iš grožio konkurso pabėgo”

Apie ką knyga?

Ši istorija pasakoja apie visoms tebeaugančioms karalaitėms rūpimus dalykus – draugystę, norą būti gražia, drąsą būti savimi, ir kaip elgtis, kai atrodo, jog viską negrįžtamai sugriovei.

Pasakojimas šiltas ir linksmas, nors kaip prisipažino viena skaitytoja, beskaitant, jog karalaitė taksiuką Tapį išveja iš namų, jos akyse blizgėjo ašaros. Rašant tą sceną ir mano širdį buvo užgulęs sunkumas. Tačiau kaip kitaip vaikai pažins, kas yra gerai, jeigu nepadarys nei vienos klaidos? Karalaitė išmoksta ir dar vieną svarbią pamoką – „Nesvarbu, kad išsipurvinai, svarbiausia, kad nusipraustum“. Šis pamokymas ne apie švarą, o apie tą patį – nesvarbu, kad padarei klaidą, svarbiausia, kad ją pataisytum.

<Knygą pavartyti galite čia >

2019 m. Lietuvos bibliotekos šią knygą išrinko į „Rekomenduojamos literatūros sąrašą pradinėms klasėms” (skaitymo skatinimo projektas „Vasara su knyga”).

<Knygą „Kaip karalaitė iš grožio konkurso pabėgo” įsigyti galite čia>

<Knygos ištraukų nemokamai galite paklausyti čia. Skaito aktorė Aura Garmutė>

Pagal šią knygą Alytaus lėlių teatras „Aitvaras“ sukūrė spektaklį „Karūna ar fortūna“.

Perskaityti knygą – tik pusė darbo

„Kaip karalaitė iš grožio konkurso pabėgo“ yra pretekstas pokalbiui apie tai, kas yra grožis, ką reiškia būti gražia, kiek tai svarbu, reikšminga (ar pernelyg sureikšminta). Jeigu manėte, kad vaikai apie savo išvaizdą susimąsto kai paauglystėje ant kaktos iškyla spuogas, meskite lauk šią pasenusią informaciją. Galbūt taip kažkada ir buvo.  Dabar jau penkiamečiai vaikai išmano apie dietas, darželinukės dūsauja „mano žandai per stori“ arba „Mama, aš nevalgysiu vakarienės, nes sustorėsiu“. Tad skaitykite šią knygą darželinukams ar pradinukams ir išsiaiškinkite, ką apie buvimą gražia mano jūsų atžala. Galbūt dabar kaip tik pats laikas koreguoti klaidingus vaiko įsivaizdavimus?

<Skaityti J.Zykutės straipsnį „Namuose Mažoji Mis, arba kaip netikroviškos kūno proporcijos žaisluose žaloja ir mergaites, ir berniukus” žurnale „Mamos žurnalas”>

<Skaityti J.Zykutės straipsnį „Kodėl penkiametės nori laikytis dietos?” žurnale „Tavo vaikas”>